Otel kilit sistemlerimiz hakkında sıkça sorulanlar

Firmamız uzun yıllardır konaklama sektörüne yönelik kartlı otel kilit sistemleri ve yan ekipmanlarının satışını yapmaktadır. Ürünlerimizle alakalı aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Otel kilit sistemlerimizle alakalı ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgi için çekinmeden iletişim kurabilirsiniz.

Konaklama sektöründe kullanılacak olan kartlı kilit sistemi işinizi oldukça fazla kolaylaştıracaktır.

Her şeyden önce takip edilebilir bir sistem kullanmış oluyorsunuz, yani bir odada herhangi bir problem olduğunda kilidin ne zaman kimler tarafından ne şekilde açıldığını takip edebilme imkanınız oluyor.

Anahtar kaybolma sıkıntısı ortadan kalkıyor, normal anahtarlı kilitlerde bir anahtar kaybolduğunda kilit göbeğini tamamen değiştirme zorunluluğunuz var aksi halde o odanın güvenliği her zaman risk teşkil edecektir. Halbuki kartlı kilit sistemi kullanıldığında kaybolan kartı iptal edip yenisini yapmanız yeterli üstelik 2 sn içerisinde bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tesis çalışanları bir sürü anahtarla odaları temizleye çıkıp, oda kapısına geldiğinde o odanın anahtarı arıyor, kartlı sistemlerde tesis çalışanına vereceğiniz bir adet master kart ile kolayca tüm odalara girişini sağlıyorsunuz, zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Günümüzde misafirler otelin konforunu değerlendirirken anahtar taşıma mevzusunu da dikkate alıyorlar, kart taşımak anahtar taşımaktan her zaman daha kolay ve zahmetsiz.

Otel kilit sistemi kullanımının bunlar ve buna benzer bir çok avantajı vardır. Bir kez yatırım maliyetini göze alarak kartlı kilit sistemi taktırmak ileride size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Firmamız kurulduğu günden itibaren konaklama sektörüne yönelik yalnızca kartlı kilit sistemleri ve buna bağlı ekipmanların satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermektedir. Firmamızın farklı alanlarda faaliyeti olmadığı için tek bir ürün üzerine odaklanmak bizi bu konuda en fazla tercih edilen firma haline getiriyor.

Bu konuda daha fazla detay için hakkımızda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz için 2 yıl resmi garantimiz, ömür boyu ücretsiz destek hizmeti garantimiz vardır.

Yasal olarak bu sınır olsa da, iki yılan dönemde de ihtiyaç duyabileceğiniz ufak tefek yedek parçalar için ücret talep edilmeyebiliyor. ( Kilitlerimiz yedek parça ihtiyacı duymadan yıllarca sorunsuz çalıştığı için istisna olarak ihtiyaç duyulan parçaları ücretsiz gönderebiliyoruz.)

Kasıtlı olarak zorlayarak kırma, su teması, yangın gibi durumlar garanti kapsamımız dışında kalmaktadır.

Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için önemlidir!

En ekonomik ürünlerimiz 10 yıl civarında sorunsuz kullanım ömrüne sahiptir.
Çabucak bozulabilecek bir kilit sizden çok bizi yıpratır, bu sebeple bizden alacağınız kilitlerin sağlamlığından şüpheniz olmaz.

Sistem üzerinde oluşabilecek sorunlar genellikle yazılım üzerinden yapılmaması gereken işlemler veya bilgisayarın çökmesi gibi durumlar oluyor. Bu gibi durumlar için anında telefon desteği alarak sorunu çözümletebilirsiniz.

Kilitlerde mekanik sorun oluşma olasılığı oldukça düşüktür. Böyle bir durumda yedek kilidiniz varsa onu kullanıp arızalı olan ürünü bize iletebilirsiniz. Tamir için bize gelen ürünler bekletilmeden aynı gün onarımı yapılarak tekrar gönderilmektedir.

Bu düşünce yanlıştır, kaliteli olan ürünlerde beklenmedik sorunlar, arızalar oluşmaz.

Kilitlerimiz piyasada 12-13 senedir sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Satışını yaptığımız kartlı kilitlerimiz belki de piyasadaki bir çok anahtarlı kilitten daha uzun ömürlü ve sorunsuzdur.

Kartlı sistemin avantajları varken anahtarlı sistem kullanımı cazip değildir.

Kilit sistemlerimizin kullanımı son derece kolay ve pratiktir.

Program herkesin anlayacağı şekilde tasarlanmıştır, her şey apaçık ulaşılabilir yerdedir, bir iki tuşa basarak kolayca yapmak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Kartlı kilit sistemlerimiz bilgisayardan bağımsız çalışır, yani bilgisayar kapandığında veya bozulduğunda kilitleriniz üzerinde herhangi bir etkisi olmaz. Yalnızca yeni kart üretmek için bilgisayara ihtiyaç duyarsınız.

Bilgisayarınızda bir problem oluştuğunda, problemi giderdikten sonra bizden destek alarak yazılımı tekrar kurabilirsiniz.

Firmamız satışını yaptığı ürünlere ömür boyu ücretsiz destek hizmeti vermektedir. Ürünü aldıktan 10 yıl sonra arayıp bir şeyler sormak, teknik destek almak isteseniz dahi herhangi bir ücret ödemez, herhangi bir bakım sözleşmesi, destek sözleşmesi vs adı altında ücret ödemek zorunda bırakılmazsınız.

Üstelik şahsi telefonlarımız üzerinden gece yarısına kadar istediğiniz zaman arayarak ihtiyacınız olan bilgi veya desteği alabilirsiniz.

Kilitlerimizde zayıf pil uyarı sistemi mevcuttur, piller zayıfladığında ( yaklaşık 200 açılım enerjisi kaldığında) kullanıcıyı bir alarm ile uyarır. Bu durumda pillerin değişmesi gerekir.

Pil alarmını dikkate almaz, pillerin tamamen bitmesini beklerseniz kilitleriniz artık kartla açılmayacaktır, bu gibi durumlar için kilitlerimizde ikişer adet metal anahtar mevcuttur. Bu anahtarlar vasıtasıyla odaya girip pilleri kolayca değiştirebilirsiniz.

Sistem kartlarımız akıllı kart olup, hiç bir şekilde mıknatıs, telefon, manyetik alan, diğer bir kartın yanında olması vb. sebeplerle bozulmaz.
Satışını yaptığımız kilit modellerimiz için 10 yıl yedek parça bulundurma garantimiz vardır. Bizden alacağınız ürünün mutlak surette hazırda yedek parçası mevcuttur.
Üretilen materyal, çelik kalitesi, destek unsurları gibi sebepler kartlı kilit fiyatlarına doğrudan etki eder.

Daha düşük maliyetli kilit sistemleri olsa da kısa vadede çıkaracağı beklenmedik masraflar sebebiyle normal fiyatlara mal olacaktır, üstelik alacağınız performans her zaman daha düşük kalacaktır.

Firmamız kalite fiyat performansı en uygun olan ürünleri tercih ederek piyasaya sürer. Bizim için asla en düşük maliyetli ürün en iyi ürün değildir, sizin için en uygun olanın en düşük maliyetlisi tercihimizdir.

Firma olarak zaten en uygun fiyatlara satış yapmayı hedefliyoruz, daha altında maliyet demek, kalite bakımından taviz verilen bir takım şeyler anlamını taşıyacaktır.

En ucuzu aramak en problemliyi aramak demektir.

Kilit sistemlerimizin ucuz olabilmesi için, düşük metal kalitesi, mekanizma içerisinde yumuşak metal, hatta plastik parçaların kullanılması, üretim kaynaklı bir takım sorunlar zincirinin arka arkaya gelme ihtimali demektir. Bu etkenler ürünün maliyetini kat kat artıracağı gibi değişimi de oldukça zahmetli olacaktır.

Bunlara ilaveten satın aldığınız firmanın bir kaç telefon sonrasında ” telefon destek ücretimiz şu kadar ” gibi bir sürprizle karşılaşmanız işten bile değildir.

Bu sistem bir kez alınır, uzun yıllar kullanılır. Takarım beğenmezsem söker başka bir marka alırım mantığı bu sistemde işlemiyor çünkü taktığınız kilitlerin delik yapısı ile alacağınız kilitlerin delik yapısı birbirine uymayacak, marangozluk işlemleri gerektirecek bu da zaman ve para kaybı olarak geri dönecektir.

En ucuzu aramayın, kalite fiyat oranı en uygun ürünleri tercih edin.

Firmamız üreticilerden ürün tedariği yaparken; sizin yerinize materyal kalitesi, kullanım kolaylığı, kullanım ömrü… bir çok kriteri göz önüne alarak ürünlerini seçer, uzun dönem testlerini yapar ve piyasaya çıkarır. Bizden alacağınız ürünler size sürpriz çıkarmaz.

Bu hiç iyi bir fikir değil!

Öncelikle farklı marka model kilitlerin farklı yazılım ve ekipmanları oluyor bu sebepten her hangi bir firmadan getirteceğiniz kilitler için Türkiye’den destek bulamama ihtimaliniz yüksektir.

Ayrıca kilit sistemlerinin Türkiye’ye ithalatında normal kdv gümrük vergisi haricinde bir çok vergi kalemi size hiç de tahmin etmediğiniz maliyetler çıkaracaktır. Bu sebeple yurt dışından Türkiye’ye kilit ithal etmek yerli firmalardan almaktan çok daha fazla maliyet çıkarır.