Kartlı Kapı Kilitleri

Otel, yurt, öğretmen evi, polis evi, misafirhane gibi konaklama sektörüne özel imal edilmiş kartlı kapı kilitlerimizle tesislerinizi kolayca yönetebilir, sağlam materyal kalitesi ile yıllarca kullanabilir ve profesyonel yazılımlarımız sayesinde işlemlerinizi bir iki tuşa basarak hızlıca halledebilirsiniz.

Kartlı kapı kilidi genellikle otel, yurt, misafirhane, öğretmenevi gibi konaklama tesislerinin kapılarında kullanılan, yönetimi ve montajı kolay, pil ile çalışan elektronik kilitlerdir.

Sistem kilitler, bilgisayar yazılımı, kart kodlayıcı terminal ve kartlardan oluşur. Tesise bir misafir geldiğinde resepsiyon personeli yazılım ve kart kodlayıcı vasıtasıyla saniyeler içerisinde bir kart oluşturur. Misafir bu kartla kendisine verilen odanın kilidini belirlenen süre boyunca açar. Aynı kart ile yine odanın elektriğini kontrol edebilir. ( Odanın elektriğini kontrol eden energy saver cihazlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.) Süre bitiminde kartın geçerliliği sonlanacaktır. Misafir kartını resepsiyona getirerek sürenin uzatılmasını veya çıkışının yapılmasını ister. Çıkış işlemi yapılan kart boşaltılmış olur, aynı kart aynı oda veya farklı bir oda için yeniden programlanmaya hazırdır. Aynı kartı yüz binlerce defa tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Kartlı kapı kilitlerinin avantajları nelerdir.

Anahtarlı yerine kartlı kapı kilidi kullanmak misafirinize üst sınıf bir hizmet sunmanın yanı sıra işletme yönetimine de bir takım avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kartlı kapı kilitleri tesislerinize prestij katar
  • Çalışanlarınız tek bir kart ile yetkisi olan tüm odalara giriş yapar, çok sayıda anahtarla dolaşmak yerine tek bir kartla tüm işlerini yürütür.
  • Kartlı kapı kilidi yazılımı resepsiyonun yaptığı tüm işlemleri kayıt altına alır, hangi tarihte ne tür kart yapılmış, kime yapılmış, hangi zaman aralığı için kart yapılmış… vs bir çok detay yazılım üzerinden kolayca raporlanabilir. Üstelik Biyokart kartlı kapı kilitleri herkesin rahatlıkla kullanabileceği çok kolay ve anlaşılabilir bir yazılıma sahiptir.
  • Yazılıma ilaveten kartlı kapı kilitleri de kendi hafızasında giriş kayıtlarını saklar. Geçmiş yönelik kapı açma kayıtlarını ihtiyaç halinde cihaz üzerinden çekerek kilit hangi tarihte kim tarafından açılmış, anahtarla mı açılmış, kartla mı açılmış, kimin kartı ile açılmış… vb raporlara ulaşmanızı sağlar.
  • Kartlı kapı kilidi pil ile çalışmaktadır, montaj işlemi için kapıdan elektrik kablosu geçirmeniz gerekmez. Pil zayıfladığında kilit alarm vererek kullanıcıyı uyarır. Piller kolaylıkla değiştirilebilir.