Kartlı Kilit Montajı

Otel tipi kartlı kilit montajı son derece kolaydır. Kilitlerde herhangi bir kablolama veya network bağlantısı yoktur bu sebeple montaj işlemi vida sıkmaktan ibarettir. Kapı ve kasa arasındaki ufak sapmaların olma ihtimaline karşı montajı kapıcınıza yaptırmanız önerilir.

Kartlı kilit sistemlerinin montaj aşaması kapı siparişi esnasında başlar, kapıları sipariş etmeden önce seçtiğiniz modelden bir tane numune alarak kapıcınıza iletmeniz gerekmektedir. Kapıcınız aldığı numune ile kapı deliklerini kilide göre açacaktır.

Kilit delikleri modele göre açılmış bir kapıya yapılacak kartlı kilit montaj işlemi ortalama 15 dk sürer.

Tüm otel tipi kapı kilitlerinde montajlama sırası aşağıdaki gibidir,

Öncelikle kilit mekanizması kapıya yerleştirilerek sabitlenir, mekanizmaya ait anahtar bareli ( anahtar yuvası ) yerine vidalanır. Mekanizmanın paslanmaz çelik aynası iki vida ile mekanizmaya sabitlenir.

otel kartlı kilit montajı

Mekanizma tamamen sabitlendikten sonra kilit kutusundan çıkan uzun kare demir parçaları ( bazı modellerde ucunda yay takılıdır ) kolların iç kısmındaki boşluklara yerleştirilir ( yaylar kolun içinde kalacak şekilde ), ön kol, arka kol ve pil yatağı arasındaki kablo jakları birbirine takılır. Ters takma ihtimali yoktur, jaklar buna göre tasarlanmıştır.

Pil yuvasına 4 adet kalem pil takılır.

Ön kol, arka kol ortasına takılan demir parçaları karşılığa girecek şekilde mekanizma üzerine takılarak kilidin alt ve üst kısmındaki vidalar yerleştirilip sıkılır.

Son aşamada kapı karşılık demiri kilit dillerine göre hizalı bir şekilde yerine takılır.

Montaj işlemi bu şekilde tamamlanır. Montaj sonrasında bazı modellerde ön taraftan ( koridor tarafından) kart okutmadan kola basılamazken bazı modellerde kola basılabilmektedir. Tüm modellerde arka kola rahatça basılabilmesi gerekir. Yani odanın iç kısmındaki kola basılarak dillerin rahatça içeri girmesi, kolu bıraktığınızda tekrar dışarı çıkması sağlanmalıdır.

Kilit montaj işlemi bittikten sonra bizi arayarak yazılım kurulumunu anında yaptırabilir, sisteminizi kısa bir sürede devreye aldırabilirsiniz.