Energy Saver Montajı

Energy saver cihazlarının temel işlevi odaya giren enerjiye anahtarlama yapmasıdır. Sistemden enerji tasarrufu sağlanması amacıyla anahtarlama işlemi kapı kartı ile çalışması sayesinde olur. Yani misafir odadan çıkarken aynı zamanda oda anahtarı olan energy saverdeki takılı kartını almak zorunda kalacak ki, kartı çıkardığında enerji otomatik olarak kesilsin.

Satışını yaptığımız energy saver cihazlarımız tek faz üzerinden 30 Ampere kadar yükü kontrol edebilmektedir. ( Trifaze hat olan odalarda extradan trifaze kontaktör kullanmak gerekir.) Standart bir otel odasının klima ve tüm aydınlatmalar çalışır vaziyetteki yükü 8-10 Amper civarındadır.

Energy saver montajıEnergy saver cihazlarımızın arka kısmı kolay montaj edilebilmesi ve ekstra kasaya gereksinim duyulmaması için özel olarak yuvarlak imal edilmektedir.

Cihazın yanlarındaki vidalar ile standart priz kasasına kolayca monte edilebilir.

Odaya giren faz energy saver cihazının Lin soketine bağlanır, Lout soketinden alınan çıkış sigorta kutusundaki sigortalara dağıtılır. Odada tek sigorta varsa energy saver cihazının beslemesini sigortadan sonra da yapabilirsiniz.

Cihazın çalışabilmesi gereken nötr ucunu odanın herhangi bir noktasındaki nötr hattı üzerinden N soketine bağlamak gerekir.

Montaj işlemi bu şekilde tamamlanmış olur. Cihaz kartı taktığınızda anında enerjiyi verir, kartı çektikten 20-25 sn sonra enerjiyi keser.

NOT: Odadaki minibarın ( buzdolabının) enerjisini energy saver cihazından bağımsız kullanmak gerekir. Minibarda gıda maddeleri olacağı için enerjisi kesintisiz olmalıdır.