Kartlı Kilit Sistemleri

Elektronik Kartlı Kilit

SCT

sarı otel kilidi

SBT

Kartlı Kilit

SCT6

Kartlı Kapı Kolu

SBT6

otel kilidi

SCK

Otel oda kilidi

BGK

Kartlı Kilit Sistemleri

SCG

Otel Kapı Kolu

BGGKartlı Kilit Sistemi Nedir?

Kartlı kilit sistemi akıllı kartlarla çalışan, bilgisayar vasıtasıyla yönetilebilen, açma kolu, kart okuyucu, motor mekanizması gibi bileşenlerden oluşan, genellikle pille çalışan pratik ve komplike bir kilit sistemidir.

Temel olarak pratik kullanım için üretilmişlerdir. Bu sistemlerle kullanıcılara belirli zaman aralıklarında belirli kapıları açabilen kartlar yapmak son derece kolaydır.

Nasıl Kullanılır

Kartlı kilitlerin verimli çalışabilmesi için bilgisayar yazılımı, kart kodlayıcı, el terminali ve akıllı kartlardan oluşan sistem ekipmanlarının olması gerekir.

Kilitler kapılara monte edildikten sonra bilgisayara kilit yönetim yazılımı kurularak tüm odalar numaralandırılır. Aynı bilgisayara kart kodlayıcı cihazı takılarak sistem hazır hale getirilir.

Konaklamak için bir müşteri geldiğinde resepsiyon görevlisi kart kodlama cihazı ve yazılım vasıtasıyla bir ki saniye içerisinde misafire bir oda kartı yapar. Misafir bu oda kartıyla konaklayacağı gün sayısı kadar odanın kapısını açabilir, odadaki enerjiyi aktif hale getirebilir, kartlı oda kasasını açabilir, tesis içerisindeki bir çok kartlı uygulamayı kullanabilir. Süre dolduğunda kart pasif hale gelerek fonksiyonunu yitirir. Bu durumda misafir resepsiyona uğrayıp kalacağı süre uzattırmak veya çıkışını yapmak zorunda kalacakdır.

Kartlı kilit sisteminin kullanımı son derece pratik ve kolaydır.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Otel, Öğrenci yurdu, öğretmenevi, hazır ofis, misafirhaneler gibi bir çok tesiste sunduğu kolaylık ve avantajlar sebebiyle kartlı kilit sistemi kullanımı yaygınlaşmıştır.

Kartlı Kilit Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Kartlı kilit sistemlerinin mekanik anahtarlı kilitlere göre oldukça fazla avantajı vardır. Bu avantajlardan bazılarını şunlardır: