Güvenlik Tur Sistemi

Güvenlik Tur Kontrol Sistemi

Bekçi tur kontrol sistemi

Standart Tom Kalem

Ekranlı bekçi saati

Ekranlı Tom Kalem

Fenerli bekçi saati

Fenerli Tom Kalem

Devriye tur sistemi

Tur Sistemi Set İçeriği

Güvenlik Tur Sistemi Nedir?

Bekçi saati olarak da adlandırılan güvenlik tur sistemi fiziki güvenlik görevlilerinin kritik bölgeleri belirli zaman periyotlarında kontrol etmelerini sağlayan bilgisayar tabanlı sistemlerdir.

Güvenlik tur kontrol sistemi; bilgisayar yazılımı, akıllı kalem veya tom kalemi olarak da bilinen cihaz, kontrol noktaları ve güvenlik tomlarından oluşan bir settir.

Amaç; güvenlik görevlisinin aksatmadan bölgeyi turlamasını sağlamak ve bu işlemi raporlamaktır.

El fenerli, ekranlı gibi çeşitli modelleri olan, değişik materyallerden üretilen bekçi saatleri mutlak surette sağlam, darbelerden etkilenmeyen, suya dayanıklı ve çeşitlendirilmiş raporları olan bir cihaz olmalı.

Güvenlik Tur Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Güvenlik tur kontrol sistemleri fabrikalar, depolar, elektrik dağıtım tesisleri, resmi veya sivil yerleşkeler, etrafı çevrili lojmanlar, siteler gibi güvenlik görevlisi çalıştıran tüm tesislerde kullanılması zaruri olan bir sistemdir.

Sistem sayesinde çevre güvenliğinin ciddiyetinden ödün verilmemiş olur.

Bekçi Saati Nasıl Kullanılır

Sete dahil olan kontrol noktaları güvenlik görevlisinin tur güzergahındaki kritik noktalara monte edilir. Her güvenlik görevlisine bölgenin kontrolünü kimin yaptığını tespit edebilmeyi sağlayan güvenlik tomları verilir.  Güvenlik görevlisi tura başlarken bekçi saatine kendi tomunu bir kez okutarak tura kimin başladığını bildirir sonra belirtilen güzergahtaki kontrol noktalarını sırasıyla dolaşır. Birden fazla güvenlik görevlisi varsa tura başlayan kişi aynı işlemleri sıralar. Bu işlem nöbet süresince periyodik olarak devam eder. Nöbet bitiminde veya belirli zaman aralıklarında bekçi saati bilgisayara takılarak güvenlik görevlilerinin turları raporlanır.

Raporlamada hangi güvenlik görevlisinin hangi saatlerde hangi bölgeleri dolaştığı, eksik veya hatalı sıralamada yaptığı turlamaların tamamı görüntülenir.

Bekçi Saati Fiyatları

Bekçi saati fiyatları; set içeriğine, cihazın materyaline, cihazın suya dayanım gücüne, el feneri, ekran, gps özellikleri, cihazın kayıt hafızası, darbe sensörünün varlığı gibi özelliklerin durumuna göre değişiklik gösterir.